Fellépést tervez a gázárrendelet ellen az MGYOSZ
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságMa délelőtt 10 óráig várja a Magyar Gyáriparosok Országos Szövetsége (MGYOSZ) egyes tagjaitól azokat a hatásvizsgálatokat, amelyek alapján felléphet érdekükben egy minapi gázárrendelet ellen. Mint beszámoltunk: a gáz árában csaknem minden fogyasztónak hozzá kell járulnia ahhoz, hogy megtérüljön az E.On Földgáznál a valós piaci szinttől eltérített gázárak miatti, mintegy 60 milliárd forintos veszteség. A probléma az, hogy a rendelet olyan vállalatokat is fizetésre kötelez, amelyek nem élvezték a 2004–09 közötti gázárképzés előnyeit, mert a versenypiacon vásároltak. Ügyükben elsőként az e célra július 1-jén megalakult Gáz Érdekegyeztető Országos Fórum (GEOF) emelte fel a szavát, ám mint kiderült, egy lobbicég, a Negos Tárgyalási és Tanácsadó Zrt. bevonásával, azaz díjazás fejében. Ezért a rendeletet kifogásoló cégek egy része úgy döntött, inkább azoktól az érdekképviseletektől kér segítséget, amelyeknek amúgy is tagdíjat fizetnek, például az MGYOSZ-tól. Közben halad a GEOF is: „A hét végére meglesz az a húsz-harminc ügyfelünk, amelyekre alapozva megkezdjük a vitatott rendelet elleni fellépést” – mondta lapunknak Tóth Tibor, a fórum ügyvivője. BHL


