Harmincezer kínai vasmunkás verte agyon a gyárigazgatót
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságMunkaügyi vita során 30 ezer vasmunkás csapott össze rendőrökkel egy kelet-kínai acélműben, majd agyonverték a konkurens vállalat igazgatóját.
A pénteki összetűzésben több százan sérültek meg - jelentette egy hongkongi emberjogi központ.
A munkások dühét az váltotta ki, hogy vállalatukat, a Tunghua (Tonghua) városban működő acélművet be akarja kebelezni egy rivális pekingi cég.
Utóbbi tavaly átmenetileg ellenőrzése alá vonta a tunghuai gyárat, miáltal annak komoly pénzügyi gondjai támadtak.


