Hőségriadót rendelt el a tiszti főorvos
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságHőségriadót rendelt el tegnaptól az ország középső és keleti részére az országos tiszti főorvos, mivel a napi középhőmérséklet meghaladja a 25 fokot, a nappali pedig eléri a 36 fokot. Falus Ferenc felhívta az egészségügyi intézmények, a mentőszolgálatok, az önkormányzatok figyelmét, hogy tegyenek megelőző intézkedéseket a lakosság védelmében. Így az esti órákban locsolják a közterületeket, tegyék közzé az igénybe vehető légkondicionált helyiségek listáját. Azt tanácsolja az embereknek, hogy a déli órákban lehetőleg hűvös helyen tartózkodjanak. A lakások felmelegedését becsukott ajtóval, ablakkal és besötétítéssel mérsékeljék. VG


