Odafigyelnek a szabadban dolgozókra
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA rendkívüli hőségre való tekintettel a munkáltatók különböző munkavédelmi intézkedésekkel és speciális munkarenddel próbálják dolgozóikat megóvni a kánikula veszélyeitől. Ez elsősorban a szabadban dolgozókat érinti. A megfelelő lépéseket a Felső-Tisza-vidéki Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság is megtette, hiszen a csatornákon és töltéseken dolgozó munkásaik is kitettek a veszélyeknek. Miután a hőmérséklet túllépte a 25 fokot, 15-16 fokos ivóvízből napi minimum 1,5-2 litert biztosítanak a munkásaiknak. Hasonló intézkedéseket tett a Magyar Posta is, ahol a kézbesítőknek kifizetik a munka közben védőitalként vásárolt ásványvizeket. VG


