BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

ORTT-szigor: ezúttal a TV2-t büntették meg

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

SZIGOR. Műsor-szolgáltatási jogosultságának tizenkét órás felfüggesztésére büntette a TV2 televíziós csatornát az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) szerdai ülésén. A médiahatóság tegnap délutáni közleménye szerint a Joshi Bharat-show február 5-i adása miatt rótta ki az extra magas büntetést. A délutáni beszélgetős műsornak kiskorúak megrontása volt a témája. Az ORTT irodája a értesüléseink szerint pénzbüntetés (kötbér) kiszabását javasolta, ám a testület ezt megváltoztatta. Információink szerint a TV2 mindenképpen bírósághoz fordul jogorvoslatért.

Mint ismert, június 30-i ülésén az RTL Klubra rótt ki ugyancsak 12 órás elsötétítést az ORTT. A médiahatóság akkor a szemében hosszú évek óta botránykőnek számító Mónika-show egyik adása miatt élt a drákói szankcióval. A műsorban – Majtényi László ORTT-elnök közleménye szerint – „15 éves gyereklányok egymást vádolva arról vitatkoztak, hogy 12 éves korukban az egyikük nevelőapja mindkettejüket megerőszakolta-e, vagy csak az egyikőjüket és egy közös barátnőjüket.” A médiahatóság érvelése szerint az RTL Klub visszaesőnek számít, a Mónika-show-t az elmúlt négy évben nyolcszor marasztalták el.

Az RTL Klub a múlt héten jelezte lapunknak, hogy rövidesen benyújtják keresetüket az illetékes bírósághoz az ORTT határozatának megsemmisítését kérve. MS


További részletek: vg.hu/mediahaboru

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.