Terv szerint halad a Mercedes gyárának építése
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságFennakadás nélkül halad a kecskeméti Mercedes-gyár építése. Nincs változás sem a gyárépület terveiben, sem pedig a gépkocsik típusában, 2012-ben beindulhat a gyártás – számolt be Michael Friess, a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft. ügyvezetője, aki tegnap megtekintette a gyárhoz vezető egy kilométer hosszú autópálya minőségű bekötőutat. Arról is beszélt, hogy júliusban megkezdődhetnek a területrendezési munkálatok, továbbá hogy megkapták az építési engedélyt az első üzemre, az autófényezési részre, így az alapozás a tereprendezési munkák után megkezdődhet. Ezzel párhuzamosan a munkaerő-toborzás is elindult, és eddig jók a tapasztalatok a pályázók felkészültségét illetően.
Zombor Gábor kecskeméti polgármester arra emlékeztetett, hogy a város vállalta a német nyelvű általános iskolai képzés feltételeinek megteremtését, és a munkások számára 110 bérelhető lakást építenek. További fejlemény, hogy az Európai Bizottság engedélyezte a 111,5 millió eurós magyar állami támogatást a gyár építéséhez. VG


