Több milliárd dolláros profit a Fordnál
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Eredmény. Kezd beérni az amerikai Ford átszervezésének és a hitelek átütemezésének gyümölcse, miután a pénzügyi nehézségekkel küszködő társaságnál meglepetésre több mint kétmilliárd dolláros nyereség keletkezett a második negyedben. A világ második legnagyobb autógyárának csütörtöki közlése szerint adó után 2,3 milliárd dollár volt a nyereség, egy részvényre vetítve 69 cent, az egy évvel korábbi 8,7 milliárd dollár, 3,89 dollár veszteséggel szemben. Ez az első negyedéves nyereség a Fordnál azóta, hogy az előző négy negyedben egyfolytában veszteséges volt. A bevétel 27,2 milliárd dollárra csökkent az egy évvel korábbi 38,6 milliárdról. A működés azonban még veszteséges volt, de jóval kisebb mértékű, mint korábban, és e tekintetben is felülmúlta az elemzők várakozását. Az eredmény azért is figyelemre méltó, mert a Ford nem kért állami segítséget, és csőd sem fenyegeti, a másik két detroiti autógyár, a Chrysler és a General Motors viszont végveszélybe került, és csak az állami tőkeinjekció segítette talpon maradni. Reuters


