BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több milliárd dolláros profit a Fordnál

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Eredmény. Kezd beérni az amerikai Ford átszervezésének és a hitelek átütemezésének gyümölcse, miután a pénzügyi nehézségekkel küszködő társaságnál meglepetésre több mint kétmilliárd dolláros nyereség keletkezett a második negyedben. A világ második legnagyobb autógyárának csütörtöki közlése szerint adó után 2,3 milliárd dollár volt a nyereség, egy részvényre vetítve 69 cent, az egy évvel korábbi 8,7 milliárd dollár, 3,89 dollár veszteséggel szemben. Ez az első negyedéves nyereség a Fordnál azóta, hogy az előző négy negyedben egyfolytában veszteséges volt. A bevétel 27,2 milliárd dollárra csökkent az egy évvel korábbi 38,6 milliárdról. A működés azonban még veszteséges volt, de jóval kisebb mértékű, mint korábban, és e tekintetben is felülmúlta az elemzők várakozását. Az eredmény azért is figyelemre méltó, mert a Ford nem kért állami segítséget, és csőd sem fenyegeti, a másik két detroiti autógyár, a Chrysler és a General Motors viszont végveszélybe került, és csak az állami tőkeinjekció segítette talpon maradni. Reuters

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.