Tömegek a strandokon
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság„A múlt héthez képest napi szinten duplájára nőtt a 13 üzemelő fürdőnk és strandunk látogatottsága az elmúlt napokban. Míg a múlt héten a napi átlagos látogatottság 5-8 ezer fő volt, addig hétfőn 12 ezer, kedden pedig már 18 ezer strandoló hűsölt a létesítményeinkben” – mondta a Világgazdaságnak Kiss Ferenc, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. üzemeltetési igazgatója. „Ha folytatódik a kánikula, akkor a hét végén a napi 25-30 ezres látogatószámot is elérhetjük” – tette hozzá. Elmondása szerint külön készülnek a rendkívüli melegre, ha például nagyobb sor alakul ki a pénztáraiknál, akkor hűtött ásványvizet osztanak a látogatóknak, napernyőket helyeznek el, és locsolják az aszfaltot. Emellett igyekeznek a legtapasztaltabb, leggyorsabb munkatársaikat a kasszákba vezényelni, hogy lerövidítsék a várakozást. A strandok vezetői egyéni hatáskörben pedig arról is dönthetnek, hogy egy órával eltolják az este nyolc órai zárást, ha úgy látják, hogy még nagyon sok vendég szeretne tovább strandolni a kánikula miatt. Kiss Ferenc elmondta, hogy a munkatársaikra is kiemelten figyelnek, a napon szolgáló úszómestereket 3-4 óránként váltják. VG


