Kétharmadával többet költünk gyógyszerre
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságHárom év alatt több mint 70 százalékkal nőtt a lakosság vényköteles gyógyszerekre fordított kiadása, legalábbis ezt tükrözi a Magyar Gyógyszerész Kamara felmérése.
Szakemberek szerint ennek fő oka az orvosságokhoz adott tb-támogatás csökkentése, ami – a kereslet elapadásával – oda vezet, hogy a betegek gyakran nem váltják ki a felírt szereket. A kamara ellenzi azt is, hogy a kormány megvonja a kis forgalmú patikák működési támogatását, hiszen így több száz gyógyszertár kényszerülne bezárásra.
További részletek a holnapi Világgazdaságban!


