A FIAT nem gyártat többé a Magnával
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA FIAT vezérigazgatója, Sergio Marchionne bejelentette, a továbbiakban nem a Magna, az Opel új tulajdonosa szereli össze az európai piacokra készülő Chrysler 300C szedánokat és a Jeep Grand Cherokeekat. Eddig ugyanis a Magna– Steyr vegyes vállalat végezte ezt a munkát Grazban, ahol korábban az előző generációs FIAT Panda 4x4 autók is készültek, és ahol a Mercedes G-osztályú terepjáró összeszerelése folyik. A Chryslerek gyártását a korábbi Carrozzeria Bertone-üzembe helyezik át, ahol a FIAT a következő három évben 150 millió eurós beruházást hajt végre az átállás céljából. DK


