Román cementpiac: zuhanó eladások
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságSzűk harmadával esett a cementértékesítés a román piacon az év első felében – derül ki a legfrissebb statisztikákból. Január és június között 3,59 millió tonna építőanyagot adtak el a gyártók a múlt év azonos időszakában jegyzett 5,2 millió tonna után. Az első fél évben 28,8 százalékkal csökkent a cementgyártás is, miután tavaly még 6 százalékos növekedést regisztráltak. 2008-ban összesen 10,7 millió tonna cementet állítottak elő a romániai gyártók. Keleti szomszédunk cementpiacát három nagy nemzetközi cég uralja: a német HeidelbergCement, a svájci Holcim, valamint a francia Lafarge. MTI-Eco


