Új irányítása lesz a BKV-nak
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságVisszahívják a BKV igazgatóságának és felügyelőbizottságának tagjait, és az új igazgatóságot a kormány delegáltja vezetné a jövőben – jelentette be Demszky Gábor a tegnapi koalíciós egyeztetést követő tájékoztatón. A lépésre azután került sor, hogy a fővárosi közlekedési társaságnál az elmúlt hetekben sorozatos végkielégítési botrányok robbantak ki. A botrányok után Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes lemondott a társaság felügyeletéről. Az MSZP- és az SZDSZ-frakció között még vita van abban a kérdésben, hogy a felügyeletet miként lássák el, de az is felmerült, hogy egy új főpolgármester-helyettest választanak a közlekedési területre. VG


