Nem spórolnak a k+f-en a bécsi cégek
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA bécsi vállalatok évente 1,5 milliárd eurót (több mint 400 milliárd forint) költenek kutatásra és fejlesztésre, s ezzel az osztrák gazdaság k+f kiadásaiból 34 százalékos részesedést mondhatnak a magukénak. A Bécsi Gazdasági Kamara szerint a fővárosi cégek a régiós GDP több mint 3,1 százalékát fordítják kutatás-fejlesztésre, és ezzel messze meghaladják a 2,7 százalékos osztrák átlagot. Országos szinten a kormány jövőre szeretné elérni a 3 százalékos arányt. VG


