A MAN 250 millió eurós bírságot kaphat
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA németországi MAN gép- és haszonjárműgyártót 250 millió eurós bírság fenyegeti – írja a Focus című német hetilap. A társaság ellen tavasszal indított vizsgálatot a német államügyészség. A hatóság szerint az értékesítések elősegítésére a társaság olyan rendszert hozott létre, amely lehetővé tette, hogy jutalékot fizessenek a vevőnek. A hatóság 180 olyan esetre bukkant, amikor gyanús kifizetések történtek, ezek összege több mint 100 millió euró. VG


