Amerikai kézben marad az Opel
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz amerikai General Motors (GM) mégsem válik meg a veszteséges Opeltől, inkább megtartja, és megpróbálja megmenteni.
A GM a döntést a javuló anyagi helyzetével indokolja, azonban szakértők szerint a konszern nem kockáztatná az Opel stratégiai fontosságú tervezőrészlegének elvesztésével járó esetleges versenyhátrányt sem.
A hírre az Opel németországi dolgozói figyelmeztető sztrájkot hirdettek, attól tartanak, hogy a gyár rendbetétele leépítésekkel és fizetéscsökkentésekkel jár majd.


