Házkutatás a CEZ cseh energetikai vállalatnál
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAz Európai Bizottság és a cseh versenyhatóság szakemberei tegnap közös házkutatást tartottak a 67 százalékban állami tulajdonban álló, Közép-Európa legnagyobb áramtermelőjének számító cseh CEZ prágai központjában, versenytorzító magatartás feltételezése miatt. A vizsgálat további cseh áramipari társaságok irodáira is kiterjedt – jelentette be Jonathan Todd, a versenyügyi bizottság szóvívője. A Reuters közlése szerint az eljárással azt kívánják tisztázni, hogy a társaság – egyedül vagy más cégekkel együttműködésben – törekedett-e piaci erőfölényével visszaélve versenytársak kiszorítására és az áram nagykereskedelmi árának emelésére. A CEZ szóvivője megerősítette, hogy házkutatást végeztek a vállalatnál, azonban azt is kijelentette, hogy a cég a tevékenysége során mindenben a törvényeknek és a szabályoknak megfelelően jár el, valamint együttműködik a hatóságokkal az ügy felderítésében. VG


