ThyssenKrupp: 20 ezres leépítés
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságHúszezer alkalmazottjától válik meg több milliárd eurós veszteséget követően a német ThyssenKrupp acélipari vállalat jövő szeptemberig, ugyanakkor a részvényesek papíronként 30 centes osztalékot vehetnek fel – derül ki a dpa hírügynökség tájékoztatójából. Ennek következtében az idei szeptemberi 187 ezer fős alkalmazotti létszám jövő szeptemberre 167 ezerre csökken. A létszámcsökkentés nagy része a leánycégek értékesítéséből következik. Ezenkívül közel ötezer embert elbocsátanak, ennek mintegy 50 százalékát a konszern irányítási funkcióiból. VG


