Amerikában bővítene a Mercedes
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Daimler 2014-ben a Mercedes C-osztályú modelljei termelésének közel 20 százalékát áttelepítené Németországból az Egyesült Államokba, hogy elkerülje az árfolyam-ingadozásokból fakadó veszteségeket, és megvédje nyereségességét – tudósított a Reuters hírügynökség. A társaság közlése szerint előállított gépjárművenként 2 ezer eurós megtakarítást jelent, ha helyben állítják elő az autókat, és nem Németországból importálják.
A Daimler terve sokban hasonlít a nagy nemzetközi vállalatóriások által alkalmazott stratégiához, amelynek keretei között a termelést és az értékesítést ugyanabban a valutanemben és kereskedelmi zónában végzik. A nagy rivális BMW már korábban növelte termelési kapacitását az Egyesült Államokban, hasonló okokból.
A bejelentés félelmet keltett a német munkások körében, mivel véleményük szerint ez azt jelenti, hogy a hazai piac elveszti termelési központ szerepét a luxusautó-piacon. A legnagyobb német ipari szakszervezet, az IG Metall illetékesei szerint a Daimler teljesen rossz döntést hozott, és 3 ezer munkahelyet sodort veszélybe.
„Stratégiai és gazdasági oldalról nézve ez a lépés feltétlenül szükséges volt, hogy a Mercedes-Benz a jövőben is versenyképes maradjon, és esélye legyen a növekedésre” – kommentálta a bejelentést Dieter Zetsche, a Daimler vezérigazgatója. VG


