Új biomassza-fűtőmű készült Baján
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságÁtadták tegnap Baja új biomassza-fűtőművét, amely kiváltja a korábbi gázkazánok által termelt hőmennyiség jelentős részét. A 2009 júliusában megkezdett fejlesztés értéke 375 millió forint. A helyi távhőszolgáltató által nyújtott hő nagyobb hányadát korábban a szintén a Greenergy cégcsoport tulajdonában és üzemeltetésében lévő gázmotoros kiserőmű termelte. A biomasszára épülő technológiai fejlesztés a társaság beruházásában valósult meg, és az ehhez szükséges pénzügyi forrásokat is a cégcsoport biztosította, a korszerűsítéshez a Greenergy 50 millió forint európai uniós támogatást nyert el. VG


