BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A szlovák posta is rajtunk keresztül szállítana, ha tehetné

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Egyre több szlovák kamionos közlekedik Magyarországon keresztül a szlovák útdíj miatt, a szlovák posta kiszámolta Magyarországon keresztül olcsóbban szállíthatna.

Szlovákiában óriási felháborodást lett az útdíj miatt, a fuvarozók hétfőn újra félpályás útlezárásokkal tiltakoznak Pozsonyban.

Szlovákiában a legdrágább a fuvarozás az útdíj miatt, több mint 1400 kilométeres első osztályú útszakaszon kell fizetniük. Ha egy kamionos Kassáról indul és egy nyugati országba szállít, akkor a szlovák utakon 55 euró útdíjat kell fizetnie, ha Magyarország felé kerül, akkor ez 28 euróra jön ki - közölte egy fuvarozó a pravda.sk honlappal.

A magyarországi úthálózatot már kipróbálta a szlovák posta is. A csomagok és a levelek szállítása Pozsonyból Kassára olcsóbban jönne ki, ha Magyarországon keresztül történne. "Olcsóbb lenne, ám nem biztos, hogy tartani tudnánk a szállítási feltételeket, ezért marad minden a régiben" - közölte a posta szóvivője.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.