A Shell kártérítést követel a BP-től
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA Shell az egyik legnagyobb olajkitermelő a Mexikói-öbölben, ahol a BP fúrótornyának katasztrófáját követően fúrási tilalmat vezettek be.
A Shell számításai szerint a tilalom miatt közel 3 millió hordóval csökken termelése ebben az évben.
A hat hónapra tervezett leállás miatt, kénytelen elhalasztani a társaság két új kútjának beindítását. A vállalat kitermelésének harmada származik a Mexikói-öbölből.
A Shell az olaj-és gázár a emelkedésének köszönhetően 2,7 milliárd fontra növelte nyereségét a második negyedévben.


