Újabb autóipari fejlesztést jelent be ma Orbán
Az Audi német autógyár csütörtökön bejelentheti, hogy egymilliárd eurót fektet be a magyarországi gyára kibővítésébe - közölte budapesti keltezésű jelentésében a Reuters brit hírügynökség az AFP francia hírügynökségre hivatkozva szerdán.
Korábbi lapértesülések szerint az Audi komplett autógyártást tervez a győri üzemben: eddig meg nem erősített hírek szerint A3-as szedánokat gyártanak majd Győrben.
Az Opel éppen két nappal ezelőtt jelentette be, hogy jelentős bővítésbe kezd a szentgotthárdi üzemében. Más autóipari gyártók, mint a Hankook is közölték, hogy jelentős kapacitás-bővítést hajtanak végre magyarországi vállalataiknál.
Az autóipari fejlesztéseket a magyar kormány jelentős állami támogatásokkal támogatja: az Opel esetében ez 7,5 milliárd forintra rúg. Hogy ez a támogatás megéri-e az országnak, a sokat hangoztatott KKV-szektorral szemben, arról részletesebben itt olvashatja a témában készült jegyzetünket!
Először augusztus közepén jelentek meg sajtóinformációk arról, hogy még idén ősszel megkezdődhet a győri Audi-gyár bővítése. Akkor került napvilágra, hogy a nemzeti vagyonkezelő eladja a cégnek a 200 hektáros egykori lőteret, az építés engedélyeztetése pedig októberre-novemberre lezárulhat. A munkához azonban uniós jóváhagyást is meg kell szerezni, mert a terület a Natura 2000 környezetvédelmi program része.
Ettől függetlenül is indulhatnak a munkálatok már októberben is, hiszen van egy 56 hektáros, a jelenlegi és a leendő gyárterületet összekötő földdarab, amelynek a beépítéséhez nincs szükség különleges engedélyeztetésre.


