BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Versenykorlátozástól tartó hulladékkezelők

Több mint 2000 hulladékkezelő vállalkozás működését sodorhatja veszélybe az új hulladékgazdálkodási törvény.

A szakmai szervezetek attól tartanak, a nem közszolgáltató hulladékkezelők kiszorulnak a piacról, ha az ipari és szolgáltatóvállalatokat arra kötelezik, hogy közszolgáltató cégekre bízzák a működésük során képződő hulladékok kezelését.

Aggályos az is, hogy a hulladékszállítási tevékenységet indítóknak nem kellene hatósági engedélyt kérniük, elegendő lesz csupán bejelenteniük szándékukat.

A cikk teljes terjedelmében csak előfizetőink számára elérhető. A cikket - az összes mai cikkel együtt - egy emelt díjú SMS elküldésével olvashatja el.

A témáról szóló jegyzet itt olvasható

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.