Koncesszióba adnák a horvát repülőtereket
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságKoncesszióba adná a horvát állam az ország repülőtereit, hogy ennek révén lehetővé tegye a fejlesztési célú beruházásokat – írja a távirati iroda. Bozidar Kalmeta tengerügyi, közlekedési és infrastrukturális miniszter indoklása szerint a változtatás legfőbb oka az, hogy új utasforgalmi terminál és kifutópálya épülhessen a zágrábi repülőtéren. A jogszabály módosításával a befektetők legfeljebb negyven évre kapnák meg a jelenleg állami tulajdonban lévő repterek üzemeltetési jogát. VG


