Életet lehelnek a gönyűi vasútba
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságÉletre kelhet a Győrt a gönyűi kikötővel összekötő, kihasználatlan „szellemvasút” – írta a Kisalföld. A lap szerint a MÁV megkapta a 2009 szeptembere óta kihasználatlan, zömében uniós forrásból épített pályaszakasz üzemeltetését, így hónapokon belül megindulhat a forgalom. Janák Emil regionális vízügyi igazgató elmondta: gyorsíthat az indításon az is, hogy a kijelölés miatt nem kell pályáztatni az üzemeltetést. VG


