BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Ma száznapos a hazai síszezon, van, aki jól jár a tavaszi téllel

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Ma ünneplik a századik sínapot a 2012/2013-as szezonban a mátraszentistváni síparkban. Húsvétkor valószínűleg januári mennyiségű hóban és tavaszias körülmények között lehet majd síelni. Eltérően alakul a látogatottság az idei szezonban a nagy hazai síközpontokban, amelyek többsége várhatóan még nyitva lesz a hosszú hétvégén is.

A napijegy ma csak száz forintba kerül. Ritkán fordul elő, hogy március végén 3,4 kilométer hosszúságban az összes hóágyúzott sípálya (köztük az 1-es fekete-piros pálya) és három sílift is nyitva lesz kiváló hóviszonyok mellett. „A rendkívül kedvező időjárás és a hatalmas mennyiségű természetes hó ellenére a várakozásoktól elmarad a Sípark forgalma a 2012/13-as szezonban, elsősorban a Felső-Mátrát sújtó gyakori áramszünetek miatt” – mondta Erbeszkorn Tamás.

A Sípark médiareferense szerint ez az oka annak, hogy a rekordmennyiségű hó, illetve az igen hosszú szezon ellenére sem adtak el az elmúlt évinél több síbérletet az idén. A szezont megelőzően mintegy 40 millió forint értékű fejlesztést hajtottak végre a Síparkban. Új bérletkiadó berendezést és hóágyúkat állítottak üzembe, kivilágították a 3-as sípályát, amely ennek nyomán az első éjszakai versenyre is alkalmas magyar sípályává vált. Minden bizonnyal elérik a 60 ezer feletti vendégszámot, ez esetben a korábbi évek nullszaldói után az idén újra enyhe nyereséggel zárhatnának. Bevételeik túlnyomó többsége, körülbelül 80 százaléka származik a jegy- és bérletértékesítésből, a maradékot teszi ki a vendéglátásból, sportszerkölcsönzésből, síoktatásból származó forgalom.

Az eplényi Nordica Síaréna látogatóinak száma a fejlesztéseknek köszönhetően jelentősen nőtt: míg tavaly 35 ezren, addig idén 54 ezren keresték fel az egyre bővülő bakonyi síparkot – fogalmazott a síaréna marketingvezetője. Ebele Bálint elmondta: tavaly több mint 250 millió forint értékű beruházást hajtottak végre, részben banki hitelből, pályázati forrásból, továbbá az elmúlt évek nyereségének visszaforgatásából. Kitért arra, hogy a látogatók körében kimondottan népszerűek voltak a négyórás jegyek, ezek közül is a kedvezményes, éjszakába nyúló síelésekre szólóak. A szezon elején vízhiánnyal küzdöttek, ami nehezítette a hóágyúzást. Mintegy 41 millió forintot kellett költeniük a víztározók feltöltésére, mégis eredményesen zárult a szezon. Az időjárás előrejelzések alapján várhatóan húsvétig nyitva lesz a Kékestetői Sícentrum is.

Karintia: zárás május közepén

A kisebb síterepek már bezártak Karintiában, de az osztrák tartomány nagyobb síterepei nagyon jól tartják magukat, és biztosan kitartanak húsvétig – írta a sielok.hu. Az ORF információi szerint már nem érdemes Petzen, Simonhöhe vagy Weissbriach síterepeire tervezni az ünnepi síelést, mert itt már zárva tartanak. Sok hely nem a hóhiány miatt kénytelenek bezárni, hanem mert a síelők nagy része már elrakta a felszerelését. Legtovább a tartomány gleccserén, a Mölltalon lehet majd síelni, itt május 13-tól állnak le a liftek.


V. M. Karintia: zárás május közepén A kisebb síterepek már bezártak Karintiában, de az osztrák tartomány nagyobb síterepei nagyon jól tartják magukat, és biztosan kitartanak húsvétig – írta a sielok.hu. Az ORF információi szerint már nem érdemes Petzen, Simonhöhe vagy Weissbriach síterepeire tervezni az ünnepi síelést, mert itt már zárva tartanak. Sok hely nem a hóhiány miatt kénytelenek bezárni, hanem mert a síelők nagy része már elrakta a felszerelését. Legtovább a tartomány gleccserén, a Mölltalon lehet majd síelni, itt május 13-tól állnak le a liftek. -->

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.