Óriási profitot ért el a Közgép
Az utóbbi évek kormányzati megrendeléseiből is jó nagy szeletet kihasító Közgép Építő- és Fémszerkezetgyártó Zrt tulajdonosai a válság ellenére - még előző évi eredményüket is túlszárnyalva - többmilliárd forintot kaptak osztalékként - derült ki a Fővárosi Törvényszék Cégbíróságának friss irataiból.
A cég 2013. március 11-én 12 órakor tartott megismételt közgyűlésén döntöttek a cég fontosabb 2012-es és 2013-as ügyeiről. Döntöttek többek között arról, hogy mennyi pénzt fizessenek ki a tulajdonosoknak osztalékként.
A Közgép a 2012-es gazdasági évet 61,48 milliárd forintos árbevétellel, és kicsit több mint 3,2 milliárdos adózott eredménnyel zárta, melyből a tulajdonosok között kicsit több mint 3,2 milliárd forintot osztalékként szét is osztottak – írja az [origo].
A Közgépnél mindösszesen 747 ezer forint maradt az eredményből. A cég a tavalyinál jobb eredménnyel zárta 2012-t, ugyanis a cég 2011-es árbevétele 56,6 milliárd forint volt, adózás utáni profitja pedig 2,9 milliárd volt.
A Népszabadság tavaly arról írt, hogy, a Közgép vezérigazgatója által aláírt nyilatkozat szerint a cég tulajdonosa Simicska Lajos üzletember.


