Több százmilliós kötbér a szegedi 2-es villamos átadásának csúszása miatt
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságElső fokú döntésében 416 millió forint kötbér és a kamatok megfizetésére kötelezte a szegedi 2-es villamos vonalának kivitelezőit a beruházás csúszása miatt a Szegedi Törvényszék kedden.
Döntésével a bíróság a vállalkozói szerződésben rögzített maximális, a teljes kivitelezési költség 20 százalékával megegyező nagyságú kötbért ítélt meg a szegedi önkormányzat számára.
A szegedi 2-es villamos pályájának és a hozzá kapcsolódó létesítményeknek a többször módosított határidő alapján 2010. szeptember 18-ra kellett volna elkészülniük, a forgalom azonban csak 2012. március 2-án indult el a vonalon.
MTI-->


