A választás előtt bizakodóbbak a kisebb cégek vezetői
Ezzel az árbevétel várakozások a tavalyi évre jellemző stagnáló időszak után jelentősen emelkedtek, az eredményvárakozások pedig közel a duplájára növekedtek az előző negyedévhez képest.
Az árbevétel jövőbeni alakulását tekintve a középvállalkozások, az eredményvárakozásokat illetően pedig a mikrovállalkozások a legoptimistábbak – derül ki a KSH kkv bizalmiindex-kutatás legfrissebb adataiból.
A vállalkozások több mint fele, 54 százaléka 0-6 százalék közötti árbevétel-növekedéssel számol, míg közel minden harmadik cég (harminc százalékuk a megkérdezetteknek) hét százalék feletti árbevétel növekedést valószínűsít. Mindezek mellett 22-ről 16 százalékra csökkent azon cégvezetők aránya, akik cégük árbevételének csökkenésével számolnak. A szakemberek szerint a közelgő választások előtt kedvezőbb gazdasági környezetet várnak a cégvezetők.


