BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Gazprom negyedéves profitja 30 százalékkal nőtt

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Harminc százalékkal nőtt a Gazprom orosz gázipari cég második negyedéves adózott eredménye éves szinten, köszönhetően az eladások bővülésének.

A Gazprom június végével záródott második negyedévi adózott eredménye 202 milliárd rubel (6 milliárd dollár) lett, a szakértők kisebb, 197,6 milliárd rubel negyedéves profitra számítottak.

A Gazprom gázeladásai a negyedévben 9 százalékkal 1,1 ezer milliárd rubelre bővültek.

Az adatismertetés után a moszkvai értéktőzsde csütörtök kora reggeli kereskedésében a Gazprom árfolyama egy százalékot meghaladó pluszban volt.

A Gazprom csütörtöki közlése szerint az idei első hat hónapban az európai gázeladásból származó bevétele 13 százalékkal 824 milliárd rubelre emelkedett, a szállított gázmennyiség 10 százalékkal bővült.

Január-júniusban az Európának szállított földgáz átlagára éves szinten 1 százalékkal 385 dollárra emelkedett ezer köbméterenként. A Gazprom bevételének több mint a fele az európai eladásokból származik.

Az orosz vállalat idén 152 milliárd köbméter földgázt tervez exportálni Európába a tavalyi 139 milliárd köbméter után, ami 8 százalékkal volt alacsonyabb a 2011. évinél.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.