A nyereség nagyrészt a bevétel visszaesése miatt csökkent. A Pfizer eladásai 11,35 milliárd dollárt tettek ki, szemben a korábbi 12,41 milliárd dollárral. A gyártónak nehézséget okozott, hogy versenytársai olcsóbban tudtak árulni már lejárt szabadalmú Pfizer készítményeket, vagy azok másolatait, mint a maga a Pfizer.
Az eladások alapján a világ második legnagyobb gyógyszergyártója máshol is akadályokba ütközött. A Pfizer január óta próbálja felvásárolni a brit AstraZeneca gyógyszergyártót, de eddig nem sikerült megegyezni. A Pfizernek javítana a helyzetén az összeolvadás, mert Londonba tehetné át székhelyét, így csökkentve adókiadásait, és tovább karcsúsíthatná vállalati működést is. A Pfizer három nagy üzletága közül az új gyógyszertermékeket és a régebbi, a piacon már biztos helyet szerző termékeket forgalmazó üzletág nyeresége csökkent. A vakcinákat és rákellenes-gyógyszereket forgalmazó üzletágé azonban nőtt. 2014 egészére a Pfizer részvényenként 2,20-2,30 dolláros nyereségre és 49,2-52,3 milliárd dolláros bevételre számít.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.