Soha nem látott jó évet zárt a Simicska-birodalom
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA lap szerint soha nem látott jó évet zárt tavaly az Orbán Viktor miniszterelnök mára kegyvesztetté vált bizalmasához, Simicska Lajoshoz köthető vállalatbirodalom. Az igazságügyi tárca elektronikus cégnyilvántartási rendszerében fellelhető információk szerint a nagyvállalkozó közvetlen, illetőleg résztulajdonában lévő társaságok 2014-ben közel 60 százalékkal növelték árbevételüket, míg nyereségük több mint 80 százalékkal emelkedett az egy évvel korábbihoz képest.
A tulajdonosok nem is voltak szűkmarkúak magukkal: a társaságok összesen 37,7 milliárd forintot fizettek ki idén osztalékban tavalyi évük után, amely csaknem 70 százalékkal múlja felül az egy évvel korábbit. A cégbirodalom zászlóshajója, a Közgép Zrt. parádés évet tudhat maga mögött. Árbevétele a 2013-as 60 milliárdról 113milliárd forintra, adózás előtti eredménye pedig 4,5 milliárdról 14 milliárdra ugrott. Az összesen kifizetett osztalék csaknem harmadát, 11 milliárd forintot az építőipari vállalat adta.


