BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Veszített kissé lendületéből májusban a járműpiac

Veszített lendületéből a magyarországi járműpiac májusban – többek között a bázishatás miatt –, de még így is 10 százalék feletti volt a növekedés az év első öt hónapjában – közölte a Magyar Lízingszövetség a Datahouse adatai alapján.

Az idén májusi eladási adatok alapján 5867 személyautó talált gazdára, ez 2,2 százalékkal haladja meg az előző év májusában mért adatot. Ezzel párhuzamosan a motorkerékpárok értékesítése 14 százalékkal, 271 darabra nőtt. A kisteherautókból 1217 darab fogyott májusban, ami 11,3 százalékos visszaesést jelent éves szinten. A nagyteherautók eladása 16 százalékkal 304 darabra csökkent tavaly májushoz képest, a buszoknál pedig 46 százalékos volt a visszaesés, ami 44 darabos idén májusi eladást jelentett.

A januártól május végéig tartó öt hónapos időszak adatai a legtöbb kategóriában növekedésről tanúskodnak. A személyautók értékesítése közel 11 százalékkal 29 669 darabra nőtt a múlt év azonos időszakához képest. A kisteherautókból az idei év első öt hónapjában 6720 kelt el, ami 17 százalékos bővülést jelent, a nagyteherautóknál 25 százalékkal 2150 darabra nőttek az eladások.

– Bár a májusi adatok több kategóriában megtorpanásról tanúskodnak, az öthavi adatok szerint még mindig bővülőben van a járműpiac. A korábbi hónapokban látott látványos fejlődéstől valamelyest elmaradó növekedés többek között azzal magyarázható, hogy eleve magas volt a bázis, tehát egy évvel ezelőtt is sok autót értékesítettek a kereskedők – közölte a friss adatok alapján Lévai Gábor, a Magyar Lízingszövetség főtitkára.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.