Az FT után a The Economist is gazdát cserélhet
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságMédia A Pearson kiadóvállalat akár már holnap bejelentheti, hogy a The Financial Times (FT) után a The Economist csoportban meglevő 50 százalékos részesedését is értékesíti – írta weboldalán a Corriere della Sera. A legnagyobb olasz napilap közvetve érintett lehet az ügyben, mert a vevők között lehet a FIAT meghatározó tulajdonosaként ismert Agnelli család pénzügyi holdingja, az Exor is. A jelenleg a The Economist Group 4,7 százalékát kezében tartó Exor a Corrierét is kiadó olasz RCS Mediagroup fő részvényese, emellett közvetlen tulajdonosa a torinói La Stampa című napilapnak is. A másik nagy esélyes vevő Lynn Forester de Rothschild és férje, az ő holdingjuk ellenőrzi a tekintélyes gazdasági hetilapot is kiadó csoport 21 százalékát. A jövőben az oktatási kiadványokra fókuszáló Pearson júliusban adta el az FT-t 844 millió fontért a japán Nikkei gazdasági hírszolgáltatónak, és a brit gazdasági napilap által idézett, az ügyhöz közel álló források szerint az inkább életmódmagazinok kiadójaként ismert Hearst Corporationnel tárgyalt a The Economist eladásáról (azt nem tudni, miért nem jutottak eredményre). Bárkinek akarja is eladni a Pearson az üzleti információs szolgáltató The Economist Intelligence Unitot is kiadó csoportot – amelyért mintegy 400 millió fontot várnak –, az ügyletet jóvá kell hagynia annak a négy megbízottnak, aki a hetilap függetlensége fölött őrködik. (A függetlenség egyik fő zálogának azt tartják elemzők, hogy a csoportnak nincs ellenőrző részvényese.)
A The Economist Group 46 millió font adózott eredménnyel zárta márciussal véget ért üzleti évét 328 millió font árbevétel mellett, utóbbi 2012 óta folyamatosan csökken, elsősorban a nyomtatott sajtóban megjelenő hirdetések elmaradása miatt. A The Economistnak az elmúlt évben mintegy 1,6 millió előfizetője volt (nyomtatott és online együtt), ebből származott
a csoport bevételeinek több mint 50 százaléka.


