Az emblematikus társaság eladása nem jelenti azt sem, hogy Demján Sándor kiszáll az üzletből: az oroszországi ingatlanokból, a Művészetek Palotájából, a zágrábi Arena Centarból és a magyar, román, szlovén fejlesztési telkekből létrehozott portfólió ugyanis a Gránit Management égisze alatt folytatja a fejlesztéseket. Szabó Zsolt egyébként, aki a megállapodást tető alá hozta, megjegyezte: több befektető érdeklődik a WestEnd iránt is, de még nem döntötték el, értékesítik-e a komplexumot.
„Az üzemeltetésen kívül újabb projekteket tervezünk Magyarországon és külföldön is” – tette hozzá a Gránit Managementről szólva Demján Sándor, aki Csányi Sándorral karöltve kivásárolja majd a tulajdonosok közül a bécsi tőzsdén jegyzett Immofinanzot, valamint Peter Munkot. A Budapesten született, 88 éves kanadai üzletember alapította a világ legnagyobb aranybányászati cégét, a Barrick Goldot.
Távozásra késztet a zárva tartás
A TriGránit-üzletről szóló sajtótájékoztatón Demján Sándor felhívta a figyelmet arra is: ha a fejlesztéseket gátló intézkedések – köztük a plázastop vagy a kereskedelmi forgalmat visszavető vasárnapi zárva tartás – érvényben maradnak, akkor máshová viszik a pénzüket. Ezzel akár jól is járhatnak, hiszen az eddigi tapasztalatok azt bizonyították: óriási fejlődést produkáltak, amikor elhagyták az országot. Az elmúlt közel két évtizedben a TriGránit több mint 3 milliárd euró értékű befektetést hajtott végre bevásárló- és üzletközpontok építésével Pozsonyban, a lengyelországi Poznanban, Katowicében és Krakkóban.