Kedvezményes ár költségvetési szerveknek
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságEgyes költségvetési intézmények kedvezményesen részesülhetnek napelemes erőműben megtermelt villamos energiából – a Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet az Alaptörvény alapján biztosítja ezt a lehetőséget az intézményeknek.
A jogszabály szerint az olyan, nem budapesti vagy Pest megyei, a villamos energiáról szóló, 2007-es törvény szerinti felhasználási hellyel rendelkező költségvetési intézmény, amelynek a tárgyévet megelőző második és harmadik évének éves villamosenergia-fogyasztási átlaga a pályázott felhasználási helyen elérte a száz MWh villamosenergia-mennyiséget, a tárgyévi villamosenergia-felhasználása egy részének biztosítására a tárgyévet megelőző év június 30-áig pályázatot nyújthat be a nemzeti fejlesztési miniszterhez.
A pályázatnak tartalmaznia kell a megpályázott villamosenergia-mennyiséget, amely nem haladhatja meg a pályázó tárgyévet megelőző második és harmadik évi átlagos villamosenergia-felhasználása ötven százalékának megfelelő villamosenergia-mennyiséget. A pályázónak az energiamegtakarítással járó energiahatékonyság-javító intézkedéseket is le kell írnia, és egyben kötelezettséget is kell vállalnia arra, hogy az energiahatékonyságot javító intézkedés eredményét öt éven keresztül fenntartja.


