Kötelező pályáztatás alatt az áramcégek ügyfélszolgálata
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságKözmű Az Elmű-ÉMÁSZ csoport négy cége megpályáztatta teljes körű ügyfélszolgálati tevékenységét. „A Budapesti Elektromos Művek Nyrt., az Észak-magyarországi Áramszolgáltató Nyrt., az Elmű Hálózati Kft. és az ÉMÁSZ Hálózati Kft. ezzel annak a körülbelül tíz éve született törvényi kötelezettségének tett eleget, amely szerint háromévente ki kell írnia az említett pályázatot” – válaszolt a Világgazdaságnak Boross Norbert, a csoport kommunikációs igazgatója. E tendereket eddig az Elmű-ÉMÁSZ Ügyfélszolgálati Kft. nyerte meg. Boross Norbert tájékoztatása szerint az eddigiekhez képest annyi lehet a különbség, hogy az új ügyfél-szolgáltatási szerződést nem három évre, hanem rövidebb időre kötik, ha megvalósulnak az állam és a csoportot ellenőrző német RWE májusi szándéknyilatkozatában foglaltak. Ebben az is szerepel, hogy az Elmű-ÉMÁSZ Ügyfélszolgálati Kft. két lépésben az MFB által alapított állami közműholdinghoz, az Első Nemzeti Közműszolgáltatóhoz (ENKSZ) kerülhet. Az ügyfélszolgálatra – és még továbbiakra – az ENKSZ irányításával 2016 elejére kialakítandó országos állami egyetemes áramszolgáltatáshoz van szükség.
A négy RWE-hátterű cég közös pályázati kiírása körülbelül 2,1 millió villamosenergia-vásárlási szerződés és 4,5 millió hálózati szerződés kezelésére, valamint a velük kapcsolatos ügyintézésre szól. A nyertesnek ki kell majd szolgálnia a 2,1 millió, egyetemes szolgáltatást igénybe vevő ügyfelet, üzemeltetnie kell 63 személyes egyetemes szolgáltatói és legfeljebb 37 személyes elosztói ügyfélszolgálatot, ellátnia az egyedi kezelésű ügyfeleket és működtetnie a telefonos és online ügyfélszolgálatokat. Ez eddig is így volt: erre az Ügyfélszolgálati Kft.-nek 2014 végén 716 szellemi, egy fizikai dolgozója volt, kicsit kevesebb, mint egy évvel korábban. Foglalkoztatott néhány bérelt alkalmazottat és alvállalkozót is.


