Nagyobb csomagra vágynak a felhasználók
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságA hazai okostelefon-használók közel háromnegyede nem teljesen elégedett a mobil-előfizetésébe beépített adatcsomagjával – derül ki a Google megbízásából készített felmérésből. A kutatás során megkérdezett mobilosok 57 százaléka jelezte, hogy kijön ugyan az egy hónapra rendelkezésre álló keretből, de az lehetne nagyobb is, míg 16 százalék számára túlságosan kevés a felhasználható adatmennyiség. A mobiltelefon-előfizetésekbe a szolgáltatók bizonyos mennyiségű adatforgalmat beépítenek, ez az esetek jelentős részében legfeljebb egy gigabájt. Ez pedig a gyorsan változó felhasználói szokásokat, illetve a nagyobb letöltési sebességet kínáló negyedik generációs mobilhálózatok terjedését figyelembe véve sok esetben már igencsak kevésnek bizonyulhat. Mindössze öt százalék azoknak az aránya, akik csak mobilinternetet használnak, kizárólag wifivel netezik a megkérdezettek 27 százaléka. A Google regionális kutatása szerint a magyarok nem tartoznak az okostelefont legintenzívebben használók közé. A román készüléktulajdonosoknak például 70 százaléka gyakorlatilag folyamatosan ellenőrzi eszközét, míg nálunk mindössze 59 százalékuk.
A legnépszerűbb okosmobilos alkalmazás az időjárás-előrejelzés, a megkérdezetteknek a 78 százaléka hetente használ ilyet, míg a közösségi médiát 69 százalékuk veszi igénybe. Az okostelefonnal rendelkezők jelentős része nincs tisztában azzal, hogy milyen lehetőségeket kínál a készülék. A felmérés során rákérdeztek arra is, hogy milyen szolgáltatást szeretnének leginkább elérni. A válaszadók fele arra vágyik, hogy mutassa és segítsen elkerülni a forgalmi dugókat, míg 41 százalékuk szeretne olyan megoldást, amellyel bankkártya nélkül, csak a készülékét használva fizethet. Ezek a lehetőségek azonban már most elérhetők, akár nálunk is, elég csak a Waze-re gondolni, amely a forgalmi torlódások elkerülésében segíthet.


