A piaci igényekhez jobban kapcsolódó képzésre van szükség a felsőoktatásban, mert ma még nem túl intenzív az egyetemek és a vállalatok együttműködése – hangsúlyozta Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár a 30. vezérigazgatói találkozón. Jelenleg a diákok 10 százaléka jut el egy-egy félévre külföldre, jó lenne növelni ezt az arányt. A teljesítményelvű oktatás megteremtésében lényeges lesz, hogy létrehozzák az alkalmazott tudományok egyetemét, amely a ma főiskolaként működő intézményeknek jelent majd fejlődési keretet. Kialakítanak közösségi felsőoktatási képzési központokat is, amelyek a vidéki városokban tölthetik be a képzés centrumát.
A panelbeszélgetés résztvevői a gyakorlat oldaláról közelítették meg a témát: Ábrahám László, a National Instruments Hungary ügyvezetője például rámutatott az égető mérnökhiányra, hozzátéve, hogy a kormány fordíthatna több pénzt az oktatásra. Sok a megszakadt PhD-dolgozat – hangzott el –, azaz az ipar nem tudja kivárni, amíg a diákok megszerzik a tudományos fokozatot. A beszélgetésen részt vett a Dunaújvárosi Főiskola kancellárja, Mészáros Virág, aki hangsúlyozta, kis intézményként kellően rugalmasan tudnak reagálni, akár tananyagot is be tudnak vezetni, ha akad megrendelés a piacról. Az egyetem nem alkalmas termékfejlesztésre, de arra jó, hogy a cégeknek hiánypótló szolgáltatást nyújtson – reagált Palkovics László, jelezve, lesznek olyan adózási változások, amelyek érdekeltté teszik a vállalatokat és az egyetemeket az együttműködésben.
A Számvetés című jubileumi konferencián a résztvevők az elmúlt 15 év tapasztalatait összegzik. Csorbai Hajnalka, a Nemzeti Cégtár Zrt. stratégiai igazgatója elmondta: az a 150-200 vállalat, amelynek főnökei részt vesznek a rendezvényen, összesen 289 ezer főt foglalkoztat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.