Félezer alkalmazott leépítéséről döntött az AMD
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságELEKTRONIKA Ötszáz fős leépítést jelentett be az AMD: az elbocsátások a chipgyártónál dolgozók öt százalékát érintik. A társaság a létszámcsökkentés mellett további intézkedéseket is bejelentett, amelyek a kiadások visszafogását, illetve a hatékonyabb működést célozzák. Ezek közé tartozik, hogy a tervek szerint kiszerveznek bizonyos tevékenységeket, így például az informatikai szolgáltatások egy részét, valamint az alkalmazásfejlesztést. Az átszervezések miatt 42 millió dolláros kiadással számolnak a vállalatnál, ugyanakkor a várakozásaik szerint viszonylag lassan hoznak majd eredményt az intézkedések. A jövő évre az ideihez képest mindössze 58 millió dolláros költségcsökkenést prognosztizálnak.
Az 1969-ben alapított AMD az Intel mögött a világ második számú chipgyártójának számít, legalábbis ha a személyi számítógépekre és szerverekbe szánt félvezetőkről van szó. A vállalat jelen van a játékkonzolok piacán is, a Microsoft által fejlesztett Xbox One-ban és a Sony PS4-es eszközében is az ő megoldásukat építették be. A cég korábban még felvásárlásra is képes volt, 2006-ban mintegy 5,4 milliárd dollárért szerezte meg az ATI Technologiest, amely a háromdimenziós megjelenítéshez használható grafikus chipkészletet gyártott. Az AMD lendülete azonban az elmúlt években megtört, részben az Intel fölénye, részben pedig a mobilkészülékek előretörése és ezzel párhuzamosan a személyi számítógépek piacán bekövetkező folyamatos zsugorodás miatt.
Az AMD kapcsán már jó ideje felmerült annak lehetősége, hogy eladják a céget, vagy legalábbis jelentős mértékben átalakítják tulajdonosi szerkezetét. A múlt hónapban olyan hírek jelentek meg, hogy a Microsoft is fontolgatja a vállalat felvásárlását, amelynek hatására néhány óra alatt csaknem 10 százalékot drágultak a társaság részvényei, jelezve, hogy a befektetők pozitívan fogadnának egy ilyen változást.


