BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Dollármilliárdokból épít új kijelzőgyárat az LG

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság

Új kijelzőgyárat épít az LG Display Co. 8,7 milliárd dollárért Dél-Koreában: az üzemben már OLED-képernyőket gyártanak majd. Az ezekben a kijelzőkben használt technológiának köszönhetően nincs szükség a képpontok hátulról történő megvilágítására, így keskenyebbek és alacsonyabb fogyasztásúak lehetnek, mint a LED- vagy LCD-termékek. Az új üzemben egyebek között nagyobb televíziókhoz, okosórákhoz és az autók fedélzeti rendszereihez gyártanak majd kijelzőket. Az OLED-technológia alkalmazása azért is fontos az LG Display számára, mert a hírek szerint az Apple is ezt a megoldást használja majd 2018-tól az iPhone okostelefonoknál. Az amerikai társaság a dél-koreai vállalat legnagyobb ügyfele, a Bloomberg elemzése szerint bevételének a 25 százaléka érkezik az Apple-től.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.