Suttyomban vásároltak Schmidték
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságAnélkül adta el az állam a Budapesti Ingatlanhasznosítási és Fejlesztő Nyrt.-ben (BIF) meglévő, közel 5,2 százalékos részesedését a fő tulajdonos, Schmidt Mária és két fia által tulajdonolt Pió-21 Vagyonkezelő és Szolgáltató Kft.-nek október 19-én, a tőzsdén kívül, hogy arra a többi részvényes ajánlatot tehetett volna – adta hírül a Hvg.hu. A több mint 1,3 millió darab BIF-részvény megvételével a Pió-21 részesedése 29,81 százalékra nőtt.
A Nobilis Kristófhoz és feleségéhez köthető DonaDöme Kereskedelmi Kft. 24,48, a Spéder Zoltán által tulajdonolt Budapest Ingatlan Holding Vagyonkezelő 14,99, az FHB Kereskedelmi Bank 10,01, míg a panamai bejegyzésű Chatterley Business Corp. birtokában lévő Halmi út 46. Kft. 9,99 százalék felett diszponál, ily módon a közkézhányad 10,72 százalék.
Az állam eddig rendre úgy értékesítette a – döntően a magánnyugdíjpénztárak (mnyp) államosítása során hozzá került – magánvállalati részvénycsomagjait, hogy arra valamennyi tulajdonos tehetett árajánlatot. Azt nem tudni, hogy e pakett az mnyp-ktől került-e a Nemzeti Eszközgazdálkodási Zrt.-hez (NE), csupán annyi bizonyos, hogy azt az NE-t alapító Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-től apportálta az állami cégbe.
Az állam a BIF-részvényeket – szemben Poják Zoltán, az NE vezérigazgatója állításával – a 30 és a 90 napos tőzsdei forgalommal súlyozott átlagárnál alacsonyabban adta el Schmidtéknek, a 380 forintos ellenérték a 180 napos forgalommal súlyozott átlagárat haladta meg. Igaz, egy tőzsdei cég jelentősebb részvénycsomagjának tőzsdén kívüli eladásánál bevett szokás a diszkontár, az OTP Bank részvényeit október végén az előző napi záróáruknál 6 százalékkal alacsonyabban értékesítette az állam.


