Emelt az OPEC, esik az olajár
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságMegemelte kitermelési kvótáját az OPEC - értesült a szervezeten belüil forrásoktól a Reuters. A Kőolaj-exportáló Országok Szervezetéhez tartozó országok olajminiszterei mai bécsi tanácskozásukon döntöttek úgy, hogy az eddigi napi 30 millió hordóról 31,5 millióra emelik az összesített kitermelést. A piac és az elemzők a kvóta tartására számítottak, különösen azután, hogy az OPEC vezető országa, Szaúd-Arábia a szervezeten kívüli olajtermelők csatlakozásához kötötte a kvótaemelést.
A napi másfélmillió hordós emeléssel az OPEC voltaképp csak a status quót ismerte el, hiszen országai hónapok óta túllépik a rájuk szabott limitet. Szeptemberben például az OPEC saját adatai szerint is napi 31,57 millió hordó olajat hozott felszínre. A hír kiszivárgása után a WTI minőség ára 3,2 százalékkal 39,75 dollár/hordóra csökkent.


