BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Több pénz van a SZÉP-kártyákon

A költés 26 százalékkal emelkedett és elérte a 10,4 milliárd forintot.

Idén az első két hónapban 10,9 milliárd forintot töltöttek fel a SZÉP-kártyákra, ami a tavalyi év azonos időszakához képest 22 százalékos növekedés, a költés 26 százalékkal emelkedett és elérte a 10,4 milliárd forintot - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) pénteken.

A feltöltés összege tavaly meghaladta a 90 milliárd forintot, ami rekord volt a kártya történetében. Már 26 500 munkáltató csaknem 1 millió 300 ezer dolgozója használ SZÉP-kártyát.

A SZÉP-kártya bevezetésének elsődleges célja a belföldi turizmus élénkítése volt. A közlemény szerint ezt a célt maradéktalanul sikerült elérni, 2010 és 2015 között a belföldi vendégéjszakák száma 29 százalékkal, a szálláshelyek belföldiektől származó bevétele pedig 64 százalékkal nőtt, amiben meghatározó szerepe volt a kártyának.

Tavaly a belföldi szállásdíj-bevétel több mint ötöde a pihenőkártyának volt köszönhető. Mivel vidéken a belföldiek adják a forgalom kétharmadát, illetve a turizmusban foglalkoztatottak 76 százaléka Budapesten kívül dolgozik, így a kártya a vidéki gazdaság fejlődése, a vidéki munkahelyek megőrzése szempontjából is kulcsfontosságú - hangsúlyozta az NGM.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.