A Galaxy S7 felpörgette a Samsungot
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságRégóta vártak egy olyan negyedévre a Samsungnál, mint amilyen az idei első volt, hiszen végre jelentős fejlődésről számolhattak be. A cég bevétele a január–-márciusi időszakban 5,7 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, elérve a 43,8 milliárd dollárt. Még látványosabb volt a fejlődés az üzemi eredményben: 12 százalékkal múlta felül a 2015 első negyedévest, az adózott eredmény pedig több mint 13 százalékkal nőtt. A teljesítmény a vállalat menedzsmentjét is meglepte, a hónap elején kiadott előrejelzésben még kisebb számok szerepeltek mind a forgalomra, mind az üzemi eredményre vonatkozóan.
A Samsungnál az elmúlt két év egyik legjobb negyedéve volt a mostani, amiben meghatározó szerepet játszott a társaság közlése szerint a február végén bemutatott és márciusban már piacra dobott Galaxy S7 és S7 edge sikere. A kedvezőbb árazás, valamint a riválisokat megelőző piaci bevezetés is szerepet játszott ebben, túl azon, hogy valóban jó okostelefonokat fejlesztett ki a cég, és most elmaradt az előző modelleknél tapasztalt áruhiány, így ez sem vetette vissza az értékesítést. A Samsung mobilüzletágának üzemi eredménye 42 százalékkal bővült az első negyedévben. Azt nem hozta nyilvánosságra a vállalat, hogy mennyi okosmobilt adtak el az első három hónapban, az IDC becslése szerint 81,9 milliós forgalmat értek el, alig 0,6 százalékkal kevesebbet, mint egy évvel korábban. Figyelembe véve, hogy a társaság legnagyobb riválisa, az Apple értékesítése 16 százalékkal esett vissza, ez igen jó eredménynek számít.


