Amerikai befektető tart Debrecenbe
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság Globális pénzügyi, könyvelői szolgáltató központját hozza Debrecenbe a szivattyúkat, szelepeket mechanikai tömítéseket gyártó amerikai Flowserve Corporation. A 4,3 milliárd forint értékű zöldmezős beruházást a kormányzat 1,5 milliárd forinttal támogatja – jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter egy csütörtöki tájékoztatón. A társaság tevékenysége magas hozzáadott értéket képvisel, részben ezért, illetve a munkahely-teremtés miatt élvezheti a költségvetési támogatást – tette hozzá a miniszter. Magyarországnak az utolsó pillanatig volt versenytársa a beruházásért – jelezte Szijjártó.
A Flowserve a világ több mint ötven országában van jelen, és 18 ezer munkavállalót foglalkoztat, Debrecenben több mint négyszáz munkahelyet hoz majd létre, ahol tíz nyelven, húsz országnak nyújtanak majd szolgáltatásokat – mondta Rory Carrick, a Flowserve Hungary Services Kft. ügyvezető igazgatója. Az amerikai cég döntésében annak is szerepe volt, hogy jól képzett munakerő-tartalék van a városban – emelte ki az ügyvezető. Ebben meghatározó szerepe van a Debreceni Egyetemnek – ezt már Papp László, a város polgármestere hangsúlyozta, aki azt is elmondta, hogy a magyarországi szolgáltató központokban (SSC) foglalkoztatottak 12 százalékának Debrecenben adnak munkát, ezzel a város Budapest után a második. Jelenleg 90 szolgáltató központ van Magyarországon, ezek 37 ezer főt foglalkoztatnak. A 13 olyan SSC közül, amelyik ezer főnél többet alkalmaz, hét amerikai – emlékeztetett Szijjártó Péter.


