A tervezettnél is több új autót adtak el
Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a VilággazdaságIdén áprilisban csaknem 20 százalékkal több személyautó kelt el, mint egy évvel korábban, az elmúlt hónapban 8061 új kocsit helyeztek forgalomba – derül ki a DataHouse adataiból. Idén az első négy hónapban így összesen 27 760 új személyautó talált gazdára, ami 16,6 százalékos növekedés a bázishoz képest. Áprilisban is a Suzukiból adtak el a legtöbbet, a márka mintegy 2 százalékponttal teljesített jobban a Skodánál, amelyet az Opel követett. Idén az első négy hónapban is a Suzuki állt az élen, a második helyen pedig az Opel, míg a harmadikon a Skoda.
A piac fejlődése az első négy hónapban gyorsabb a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének (MGE) előzetes becslésénél – közölte a szervezet, amely a tavalyi 77 ezer után idén 80 ezer új jármű eladásával számol a januárban készített prognózisban. Amennyiben a piac fejlődése a tavalyi évhez képest töretlen marad, valószínűleg pár százalékkal felfelé kell módosítani az elvárásainkat az év végére – közölte az egyesület, amely abban is bízik, hogy folytatódik a magánvásárlók gyorsuló visszatérése a piacra, és a vállalkozások is jóval több gépjárművüket cserélik le idén.


