BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Szombattól ismét járnak az orosz metrószerelvények

Itt állíthatja be, hogy a Google keresőben elsők között legyen a Világgazdaság
Június 10-én reggel ismét folyamatosan forgalomba állítják a felújított orosz metrószerelvényeket – tudatta a BKV Zrt.

A szerelvények forgalomból való kivonását csütörtökön jelentette be a közlekedési társaság, hivatalosan „az utasforgalomban eddig megtett futásteljesítmény tapasztalatainak értékelése céljából” rendelték el a járművek kiállítását.

Az intézkedés előzménye, hogy a pünkösdi hétvégén ismeretlen okból leállt egy orosz szerelvény, majd hétfőn a felújított metró az eddigi legsúlyosabb hibajelenséget produkálta: a Kálvin téri állomáson mindkét oldalon kinyílt az ajtósor, komoly balesetveszélyt okozva.

A korábbi hírek szerint a szerelvényt magyar és orosz mérnökök is átnézik, ám akkor a problémát egyedinek nevezték, és a többi szerelvényt nem érintette volna a korlátozás. A csütörtöki bejelentés alapján viszont feltételezhető, hogy jelentősebb volt a gond a metrókocsikkal.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.