BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Jelentős termelésnövelésre készül a Mol szerb versenytársa

A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) 2,2 milliárd dollárt fordít termelésnövelésre 2025-ig, hogy ezzel is erősítse vezető pozícióját Délkelet-Európában.

Pénteken a NIS azt is bejelentette, hogy a kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti nyeresége (EBITDA) a tervek szerint évi átlagosan 4 százalékkal nő 2025-ig. Idei harmadik negyedévi EBITDA-eredménye 34,3 milliárd dinárra emelkedett a tavalyi harmadik negyedévi 22,5 milliárd dinárról.

A cég azt tervezi egyebek között, hogy növeli pancevói olajfinomítójának a termelését, bővíti benzinkút-hálózatát és komolyabb összegeket fektet be áramtermelésbe.

A NIS 56,15 százaléka az orosz Gazprom Nyeftyé, 29,88 százaléka a szerb államé, a fennmaradó részen kisrészvényesek osztoznak.

A NIS, amely a szerb költségvetés egyik legnagyobb befizetője, két olajfinomítót működtet Szerbiában, és évi 1,7 millió tonna olajegyenértékű kőolajat és földgázt termel Szerbiában, Angolában és Boszniában. A NIS féléves adózott eredménye 12,4 milliárd dinár (123 millió dollár, 1 dinár=2,64 forint) volt.

Google News Világgazdaság
A legfrissebb hírekért kövess minket a Világgazdaság.hu Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.