BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A londoni Design Museum lett az év európai múzeuma

A londoni Dizájnmúzeum (Design Museum) lett idén a legjobb európai múzeum. Az Európa Tanács égisze alatt 1977-ben alapított díjért idén huszonkét ország negyven intézménye versengett. Hazánkból a Gyulai Almásy-kastély Látogatóközpont és a budapesti Sziklakórház Atombunker Múzeum indult a címért. A világ többi részéről egyebek mellett a tamperei Lenin Múzeum, a franciaországi lascaux-i barlang rekonstrukcióját bemutató központ, a bakui Azerbajdzsáni Szőnyegmúzeum, a londoni Tudománymúzeum és a Német Szövetségi Bank Pénzmúzeuma is ringbe szállt.

Brit intézmény immár hetedik alkalommal nyerte el a díjat. A Dizájnmúzeum két éve költözött új helyre, a zsűri a társadalmi felelősségvállalást és azt díjazta, hogy az intézmény helyet teremt a kultúrák közötti párbeszédhez. A múzeum idén fogadta az egymilliomodik látogatót az új helyszínen. Az intézmény, amelynek költségvetésében kevesebb mint 2 százalék az állami támogatás, támogatók, szponzorok és alapítványok adományaiból működik.

Az Európai Múzeum Fórum díja a kiemelkedő múzeumi teljesítményeket és a társadalom javát szolgáló innovációkat ismeri el. Az Európa Tanács parlamenti közgyűlésének díját a szarajevói Háborús Gyermekek Múzeumának ítélték oda.

A múzeumok társadalmi szerepét a legrendhagyóbb és legvakmerőbb módon felfogó projektnek járó Kenneth Hudson-díjat a Tartuban lévő Észt Nemzeti Múzeum nyerte el – olvasható az Európai Múzeum Fórum honlapján.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.